ikony 02
Integracja

IFTER EQU obsługuje większość popularnych w Polsce urządzeń systemów bezpieczeństwa. Obsługa jest prowadzona dwukierunkowo: IFTER EQU pobiera stan systemu i zdarzenia oraz steruje ich pracą. Istotna jest również funkcja tworzenia relacji między systemami.
czytaj dalej...

 

ikony 01
Systemy

Firma IFTER jest uznanym producentem oprogramowania zarządzającego systemami budynkowymi, do których zaliczamy: System Sygnalizacji Pożaru, System Sygnalizacji Włamana i Napadu, System Kontroli Dostępu, telewizję przemysłową, System Kontrolno-Pomiarowy i automatykę budynkową.
czytaj dalej...

ikony 04
Wizualizacja

Podkłady graficzne w IFTER EQU służą do prezentacji stanu elementów systemu bezpieczeństwa: czujek, stref alarmowych, drzwi, kamer. Prezentacja odbywa się poprzez ikony automatycznie zmieniające stan, zależnie od stanu urządzenia (np. dozór, aktywność, uszkodzenie).
czytaj dalej...

 

Podstawą szybkiego i skutecznego przeciwdziałania zagrożeniom pożarowym jest zastosowanie systemu wizualizacyjnego InPro BMS, który posiada wbudowaną obsługę Systemu Sygnalizacji Pożaru (SSP). Realizowane jest to poprzez prezentację na planach obiektu czujek, które wykryły pożar. Oprócz prezentacji czujek znajdujących się w alarmie, pokazywane są również drogi ewakuacyjne oraz możliwe drogi dojścia ekip strażackich. Scenariusze ewakuacyjne mogą się zmieniać w zależności od lokalizacji zagrożenia. Zastosowanie wizualizacji InPro BMS pozwala w szybki sposób zlokalizować źródło pożaru oraz sprawnie przeprowadzić akcję ewakuacyjną i gaśniczą. Wpływa to na podwyższenie poziomu ochrony osób i mienia danego obiektu. Dla ułatwienia weryfikacji pożaru w InPro BMS można również prezentować obraz z kamer oraz stan czujek systemu sygnalizacji włamania i napadu.

InPro BMS jest systemem informatycznym do wizualizacji, integracji oraz zarządzania systemami bezpieczeństwa wykorzystywanymi w budowie centrów monitorowania alarmów. Produkt rozwijany jest od roku 2000, a co za tym idzie jest wdrożony już w setkach różnych obiektów przemysłowych, biurowych i militarnych. Główną cechą InPro BMS są jego możliwości integracyjne, pozwalające zarówno na obsługę całych rodzin central jak i central różnych producentów np. Polon Alfa, Honeywell, Siemens, UTC Fire & Security, Tyco, Schrack. Istotne jest również to, że kupując nasze oprogramowanie nie ma potrzeby zakupu żadnych dodatkowych urządzeń oprócz wyposażenia komputera w standardowy interfejs RS232 lub kartę sieciową.

System InPro BMS charakteryzuje się rozbudowanymi możliwościami przy zachowaniu wysokiej stabilności i niezawodności. Pozwala to na dostarczanie skalowalnych rozwiązań, bardzo dobrze przetestowanych. Gwarantem stabilności systemu jest zastosowanie bazy danych SQL firmy Oracle. Jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań bazodanowych, pozwalających dodatkowo na budowanie systemu wielostanowiskowego, opartego na jednej centralnej bazie danych.

Zastosowanie InPro BMS pozwala na budowę wielu centr monitorowania alarmów posiadających odrębną wizualizację, obsługujących system sygnalizacji pożaru składający się z wielu tysięcy czujek. Oczywiście nie ma problemu zbudować tylko jedno centrum monitorowania obsługującego kilkadziesiąt czujników.

Dla zwiększenia efektywności działania ekip ewakuacyjnych i gaśniczych, mogą być wyposażone w urządzenia mobilne, na których na bieżąco będzie prezentowany rozwój pożaru. Na urządzeniach mobilnych, tak samo jak i w przypadku standardowych stanowisk wizualizacyjnych, na podkładach obiektu prezentowane są na bieżąco stany czujek oraz zdarzenia przychodzące z central alarmowych. Również na nich można prezentować drogi ewakuacyjne. W przypadku braku możliwości wyposażenia ekip w urządzenia mobilne, można rozmieścić w newralgicznych miejscach panele dotykowe posiadające podobną funkcjonalność. Dodatkowo panele dotykowe mogą być pomocne również osobom nie znającym dobrze architekturę budynku (petenci, widzowie itp.), a które powinny być w sposób bezpieczny ewakuowane z zagrożonego budynku. Osobom takim na panelach dotykowych można wyświetlać aktualnie najbezpieczniejsze i najszybsze drogi ewakuacji.

Tworząc obsługę central danego typu staramy się w pełni wykorzystać oferowane możliwości techniczne. Najczęściej pozwalają one na prezentowanie stanów czujek: alarmów, alarmów technicznych, usterek, blokad. W przypadku wyjść: aktywacji, braku aktywacji, uszkodzenia, alarmu technicznego. Dla niektórych typów central możemy z oprogramowania kasować i potwierdzać alarmy znajdujące się na centrali.

Wygląd wizualizacji oraz jej funkcjonalność jest w pełni definiowalny. W ramach oprogramowania dostarczane są wszystkie narzędzia do tworzenia i konfiguracji wizualizacji. Istnieje możliwość dowolnego definiowania na podkładach graficznych wyglądu czujek, wyjść i stref pożarowych. Mogą być prezentowane przez ikony BMP lub JPG, pola o wybranych kolorach oraz animacji oparte na plikach typu GIF. Lokalizacja czujek jak i ich rozmiar są definiowane przez instalatora. W chwili powstania pożaru system informuje w postaci komend głosowych o powstałym zagrożeniu oraz wskazuje miejsce jego powstania. Prezentacja miejsca powstania zagrożenia może być realizowana w dwóch trybach: poprzez automatyczną lokalizację miejsca lub poprzez wielostopniowe prowadzenie od planu ogólnego do planu szczegółowego (budynek, piętro, zagrożony obszar). Oczywiście można dla zwiększenia łatwości obsługi zastosować obydwa tryby jednocześnie.

Na podkładach obok czujników można również umieszczać listy z alarmami lub zdarzeniami powstałymi na prezentowanej części obiektu. Ważną funkcjonalnością, o której warto wspomnieć jest możliwość wykonywania wydruków pożarowych, na których prezentowane są na podkładach budynku czujki znajdujące się w alarmie. Dodatkowo drukowana jest lista czujek z tej części obiektu, które znalazły się w alarmie, łącznie z czasem wystąpienia.

Wszystkie zaprezentowane możliwości oprogramowania InPro BMS mają na celu wspomóc osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo pożarowe na obiekcie, tak aby ich reakcja na zagrożenie była jak najszybsza i jak najbardziej trafna. Należy pamiętać, że powstanie pożaru na obiekcie jest zdarzeniem bardzo stresującym dla obsługi, a zatem ich zdolność podejmowania właściwych i szybkich decyzji bardzo spada. Jeżeli do tego dodamy niejednoznaczne opisy czujek w centrali i słabą znajomość obiektu przez osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo (np. świeżo zatrudnioną), może dojść do niepotrzebnej eskalacji strat materialnych. Dlatego warto zastosować wizualizacje jako system wspierający pracę osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pożarowe.

ikony 05
Otwartość

IFTER to firma niezależna, otwarta na współpracę z różnymi producentami urządzeń, zarówno systemów bezpieczeństwa, jak i automatyki budynkowej. Pracujemy z takimi markami jak Siemens, Honeywell, Hikvision, Metel i wieloma innymi.
czytaj dalej...

ikony 06
Elastyczność

IFTER to firma niezależna, otwarta na współpracę z różnymi producentami urządzeń, zarówno systemów bezpieczeństwa, jak i automatyki budynkowej. Pracujemy z takimi markami jak Siemens, Honeywell, Hikvision, Metel i wieloma innymi.
czytaj dalej...

ikony 03
Rozwiązania

EQU ACC to nowoczesny system kontroli dostępu i ewidencji czasu pracy, będący owocem kooperacji dwóch firm: IFTER i MicroMade.
czytaj dalej...

Kontakt:
location
Wola Niemiecka 78C
21-025 Niemce



phone
+48 81 473 53 17

 

 

Partnerzy:
metel

 



Jesteśmy srebrnym partnerem firmy ORACLE
Social Media:
youtube